Morgen gaat het dus los. Het KNMI heeft slechts noch code geel. Maak daar maar rood van. Allemaal in dit bericht beschreven. De kaart hierboven lijkt op de prognose voor zondag maar is een heel ander verhaal. Het is de kaart voor woensdag laat op de avond. Die depressie en dat warmtefront gaan onderlangs trekken. Het droomscenario voor de Nederlandse winter die in zo’n geval zelfs aan België voorbij kan gaan. Maar niet in dit geval. Een serieuze Europese winterfase lijkt in het verschiet.
“Zen en de kunst van het onderlangs trekken” wilde ik dit bericht poëtisch benoemen tot ik er toch maar goudeerlijke clickbait van maakte. Maar hierboven zie je dus op de kaart wat er woensdag gebeurt wat zondag niet lukt. De beide modellen zijn het ook roerend met elkaar eens dus ik geef het al 80% kans. En als die kleine depressiekernen dus onderlangs trekken dan is Koning Thialf daar.
In het verdere vervolg heb je dan dit soort berekeningen. Dit is de laatste kaart van het Europese model. Pure meteofiction dus. Maar wel om van te smullen. Polair-arctische toestanden met nog niet eens Siberische kou. Lekker winteren met regelmatige sneeuwbuitjes.
Natuurlijk is de Noordzee nog niet koud en kom je met die windrichting niet in strenge vorst. Maar de geleidelijke overgang naar vriezend weer is wel heel aannemelijk. En – ik kan het niet vaak genoeg zeggen – met een mooie wandeling in T-shirt in hartje winter smaakt de Glühwein thuis net zo lekker alsof je met een dikke jas bij -25°C buiten bent geweest. Kortom: leuke vooruitzichten!
PS Wil je meer en integere berichtgeving over de komende vorstperiode? Overweeg dan een donatie.
9 reacties
Jaap verlaan · 4 januari 2025 op 11:50
Mooi veel belovend bericht hajo heb het watertandend zitten lezen eindelyk misschien gezond winterweer. Vriezen beetje sneeuw zonnetje laat het aub gebeuren.
Wiebren · 5 januari 2025 op 10:07
Mijn vader zij vroeger altijd, wanneer de winter via het zuiden komt, de winter niet lang duurt. Tot nu toe klopt dit altijd en als ik de prognose op de weerkaart volg, dan komt er wel een hogedruk gebied boven ons , maar geen koude noordoosten wind.
Hajo · 5 januari 2025 op 10:59
Ach we zitten in de overgangsfase waarin we nog tal \van wisselingen in de ensembles gaan zien…. we zullen nog enkele zeer koude runs zien en enkele zachte. Medio komende week wordt dan een duidelijk.
Sola · 4 januari 2025 op 14:14
Doe maar geen of weinig kou. Met mijn lage bloeddruk vind ik het snel veel te koud…..
Ik ben een michelinvrouwtje als ik naar buiten ga ( lopen en fietsen, geen ebike of auto).
Jaap verlaan · 4 januari 2025 op 14:50
Begint een raar fenomeen te worden mensen die deze site bezoeken en vooral geen koud winterweer willen heel appart. Vind het wel vervelend voor jouw sola dat je problemen heb met je bloeddruk dat wil ik wel gezegd hebben.
Simon · 4 januari 2025 op 21:17
Wat doe je hier dan op deze site?
Gemma · 6 januari 2025 op 11:56
Ik idem dito ; ik heb een niet geïsoleerd flat en dan gauw buikpijn vd kou en word ziek en overal spierpijn .ben een wrak in winter/ funktioneer alleen in zomer.
Maarten · 4 januari 2025 op 19:24
als je het bekijkt met platte aarde ogen, maakt het dan verschil?
Sam claeys · 5 januari 2025 op 01:21
Schitterend. Kom maar Koning Winter !!!
Reacties zijn gesloten.