De Zugspitze, de hoogste berg van Duitsland, vanochtend. Schitterend winters. Weet je nog afgelopen mei dat de Zugspitze doorstoomde naar een record hoge sneeuwhoogte van 5 meter? Daar zijn we dit jaar nog lang niet maar de komende weken worden wel stappen gezet! Eerst even wat plaatjes. Dan de analyse.
De Lage Landen zijn hierr al behandeld vanochtend. En als het bij ons wintert dan natuurlijk zeker in Sauerland. Wie gaat deze week?
De komende 72 uur sneeuwt het in de op de kaart gemarkeerde gebieden. Je kunt dus zeggen: in de hele Alpen en tot en met de voet van de Alpen. Maar op veel plaatsen wel alleen maar poedersuiker. In Zwitserland staat vandaag en morgen in het laagland en over het Meer van Genève de Bise die verder door het Rôhnedal als Mistral naar de Middellandse Zee jaagt. Daar merk je in de Franse bergen ook wel iets van. In Zuid-Tirol en Oostenrijk nu juist geen wind, maar daar gaat het juist woensdag pittig waaien samenhangend met die Adria-sneeuwval natuurlijk.
De Marokkaanse Koning heeft hulptroepen naar de berggebieden Angfou, Azilal en Tinghir gestuurd (zie hier). Ik heb veel in Marokko gereis en er ook wel eens geskied (zowel op sneeuw als op zand) en voel erg veel bij dit mooie land. Je ziet mooi de tunnel of trechter op de kaart waaruit ook wij ons winterweer krijgen.
Na de dump rond de Adria schuift er in het Europese model een hele gemarkeerde pluk met sneeuwval met lage sneeuwgrens exact over Oostenrijk en Tsjechië. Juist op de ochtend dat wij onze enige zeer strenge vorst van de winter gaan scoren als jij dat durft te gokken haha. De luchtdruk is hoog dus heersen elders in de skigebieden de opklaringen.
Donderdag gaan we op herhaling met een Arctische uitbraak naar Marokko. Arme mensen daar. En zo jammer dat ze niet meer webcams hebben. In de Alpen sneeuwt het lekker licht door.
Sinds mijn prognose van Valentijnsdag weten we dat het komend weekeinde spannend wordt. Een heftig warmtefront schuift binnen. In het Europese model knalt nu juist het voorlopende koufront frontaal op de Alpen. Uit die kreukelzone kan heel veel sneeuw neer gaan dalen. Ook in de hogere delen van Duitsland. Ik heb de fronten ingetekend. Zie je wat er gebeurt? Ik zal dit vaker zo doen. Best tof toch?
Het is onvermijdelijk: uiteindelijk schuift de zachte lucht binnen. In het Amerikaanse model meer de Alpen schampend. In het Europese model met toch nog wel veel regen met een sneeuwgrens die ruim boven de 1500m kan stijgen. Tja je kunt het niet leuk vinden maar ter vermijding van Friso-situaties is het het allerbeste. De reisdag verloopt ook gecompliceerd dus: ’s ochtends hevige sneeuw. ’s Avonds regen.
Het Amerikaanse model kijkt al verder naar de laatste dag nav de maand. En die schrikkeldag belooft dan wat. De winter keert terug met vengeance! Een superdump zien we ook in de ensembles. De GFS06 is intussen ook al binnen en die gaat mee in deze meteofiction. Geen sneeuw in de Lage Landen. In de 06u wel een NW-storm. Maar een LL-sneeuwscenario zie ik ook nog wel uit de hoge hoed komen voor de maandwisseling.
Je ziet hoe kort en heftig de warmtegolf is komend weekeinde in Oostenrijk. Daarna golven we lekker door met op 1500m hele acceptabele temperaturen en regelmatig neerslag. De meteofictiondump zie je vanaf 27 februari in de grafiek (zwarte lijn).
Idem in de Franse Alpen. Hier knalt de afsluitende dump nog heviger binnen. Wat vooral opvalt: vanaf vandaag al droog tot minimaal 26 februari. Genieten van wat er gevallen is is het devies.
Doen we het ervoor? Ik doe het ervoor! In maart schieten we vast verder omhoog!
Aan de zuidkant (prikpunt Val Gardena) zie je mooi hoe het in de dalen aanhoudend vriest de komende twee weken. De wamtegolf komend weekeinde komt hier op 2m meethoogte helemaal niet door. Het is gewoon op en top winter, droog en veelvuldig zonnig in de Italiaanse Alpen en daarmee zeg ik tegen iedereen die die kant op gaat: gefeliciteerd. 😉
54 reacties
Reacties zijn gesloten.