Zelf ben ik tijdens een reis die ik jaren geleden voor deze website maakte mijn hart verloren aan de Italiaanse Dolomieten. Ik had destijds nog van niemand in mijn omgeving gehoord dat ze naar Italië gingen om te skiën. Inmiddels is dat wel anders. En als je plaatjes zoals die hierboven uit Carezza ziet snap je denk ik ook wel waarom. Het blijft soms surreëel om tussen de bijna verticale rotspartijen door te skiën en dan onderweg te stoppen voor een perfecte espresso of een heerlijke pasta. Niet dat er overigens wat mis is met een goede schnitzel, maar dat terzijde. Intussen dwaal ik een beetje af. Terug naar het weer. Op dit moment zien we via de satelliet dat een groot deel van de Alpen in bewolking gehuld zijn.
Inmiddels klaart het na wat mooie sneeuwbuien al op aan de zuidkant van de Alpen en ook in Frankrijk zal de laatste neerslag en bewolking in de loop van de dag oplossen. Oostenrijk en in mindere mate het noordoostelijke deel van Zwitserland blijft de rest van het weekend onder invloed van een zwakke stuwing. Dalende temperaturen zorgen er daarbij voor dat ook de lagere dalen een vers laagje sneeuw krijgen. Geen enorme hoeveelheden, maar wel genoeg om het winterlandschap compleet te maken. In de bekende sneeuwmagneten zoals de Arlberg en meer richting het oosten ook wel de Zillertal Arena kan er stiekem best een leuk laagje gaan vallen. Reken op een centimeter of 10 met lokaal wat uitschieters. We horen graag van de bezoekers ter plaatsen wat er daadwerkelijk is gevallen.
Hierboven de laatste ensemble voor een prikpunt in Voralberg. De eerder genoemde stijging in temperatuur met een paar fraaie skidagen voor de gehele Alpen staat er nogsteeds op voor begin komende week. En dan daarna… Ziet het er dan toch echt heel erg goed uit voor de eerste kerstweek. Het is nog te ver weg om over details te praten. Maar vooral de noord(west) kant van de Alpen hebben hele goede papieren voor een mooie dump die op donderdag al start. De meeste sneeuw wordt voorlopig verwacht noordelijk van de Franse Maurienne vallei langs de gehele Alpenboog tot in de meest oostelijke gebieden van Oostenrijk. Zwaartepunt berekent het Amerikaanse model op dit moment rond Voralberg en het oosten van Zwitserland. De zuidelijke Franse gebieden en Italië lijken het met wat minder sneeuw te moeten doen. Maar de temperaturen zullen op veel plekken laag genoeg zijn om waar nodig een laagje kunstsneeuw bij te spuiten.
De details zullen de komende dagen uiteindelijk vanzelf duidelijk gaan worden. Laten we intussen met zijn allen wegdromen bij de gedachte aan een prachtige winter 2024/2025 zowel in de Alpen als ook in Nederland. Victor haalde in de reacties van mijn vorige bericht herinneringen uit 2010/2011 op die bij mij ook nog vers op het netvlies gebrand staan. Het is enkel een gevoel wat ik nergens op kan baseren, maar deze winter zou er ook zo maar eens een voor de boeken kunnen worden!
1 reactie
Victor · 15 december 2024 op 12:29
In die jaren werd het hier in de lage landen ook dik wit… dat is wel weer eens tijd ja. Of een beetje ouderwetse Elfstedenkoorts… was dat 2012???
Reacties zijn gesloten.