Zakopane aan de noordelijke voet van de Alpen is klaar voor het skiseizoen met wel 30-45cm sneeuw! Wat een plaatje hierboven zeg! Pools voor sneeuw is: śnieg. Kijk op Twitter en Instagram wat er allemaal gedeeld wordt!
#bieszczady #góry #śnieg #gory #połonina
Een foto die is geplaatst door Kamil Dziąbor (@bandzior_ynka) op
Pendant ce temps, l’hiver est arrivé en Europe Centrale. En #Pologne, dans les Tatras : 30 cm de #neige. Photo Tomek Tylka via @Meteo_Europe pic.twitter.com/D4uIsR7MuA
— Keraunos (@KeraunosObs) 6 oktober 2016
We springen naar de Alpen… hoe is het daar….

Ons nieuwe partnerskigebied: Loser in Stiermarken
Op een steenworp van Die Tauplitz ligt het familieskigebied Loser ook in Stiermarken. In die hoek van Oostenrijk dus waar nu de meeste sneeuw valt. En misschien wel blijft vallen zoals we verderop in dit bericht gaan zien…
Hierboven de actuele situatie op de satelliet.
Hierboven kun je de situatie op de satelliet vergelijken met de weerkaart. De deuk in het hoog ten noordwesten van Oslo is goed te zien op de satelliet als een soort krul binnen het hoog. Het gebied met onweer over de Balkan is goed te zien. En het hele koude gebied met dunne laaghangende bewolking.
In de berekening voor komende zondag zit een opmerkelijk verschijnsel… in de oostelijke stroming zowaar een overslaande golf met twee fronten (als poten van een passer). Als je goed kijkt zie je dat aan de zuidkant van die fronten een KOUDE sector is ingesloten in tegenstelling tot de normale fronten uit het westen met een WARME sector tussen de poten. Je ziet rechts van Kiev naar Schotland een breed warmtefront e links bij Londen een scherper koufrontje. Geloof me dat je dit praktisch nooit ziet op de kaarten. Je hebt nog wel eens een front dat omkeert en met retrograde beweging terug naar het westen gaat… maar dat fronten in de oostelijke stroming ontstaan en omslaan als een golf is echt bijzonder…. eens kijken of het ook echt zo uitkomt.
We springen meteen door naar de cliffhanger van het Europese model. Zie de gigantische bak kou die dan recht uit het hoorden over Europa uitstroomt. Op 1500m gaat het overal vriezen.
Met het Amerikaanse model kijken we nog verder. Pure meteofiction dus. Maar dan zien we toch echt een machtige koudeinval in de Alpen rond 21 oktober!
Lekker koud zeg!
En dan zit er ook echt intense sneeuwval op!
Meer dan 20mm neerslag per 12uur is natuurlijk een dump als het als sneeuw valt! Hoe waarschijnlijk is dit?
Hier zie je het ensemble uit de hoek van Loser en Die Tauplitz. Je ziet de zwarte neerslagpiek. Ik zie vanaf 17 oktober een verhoogde kans op afkoeling en leuke sneeuwval. En nu dan nog steeds uit het oosten komend terwijl we eerder ook een scenario zagen naar een grote diepe depressie die de wind weer naar het westen of noordwesten brengt.
In elk geval geeft het Scandihoog er rond de 14e de brui aan. Dit ensemble bij een punt bij Noorwegenlaat er geen misverstand over bestaan.
Tja wat betekent het allemaal? In Brazilië hebben ze net de koudste september in 50 jaar gehad. Op Mt. Baker in Oregon gaat de komende dagen meters sneeuw vallen terwijl in Florida Matthew huishoudt. De Noordzee was veel te warm in september maar keldert nu in temperatuur.
En het zeewateroppervlak wereldwijd is een totaal ander plaatje dan vorig jaar. No more El Ninjo! Wel weert een koude vlek op de Atlantische Oceaan bij Groenland. Dat leverde vorige winter een flutwinter op. Wat wordt het dit jaar? Voorspellen is onmogelijk en toch ga ik het binnenkort just for fun doen. Wat ik nu durf te roepen is dat nog voor de maand om is skigebieden als Resterhöhe (Kitzbühel) en Planai (Schladming) de strijd weer zullen aanbinden voor wie het eerst al een draaiende lift en een piste heeft! Is dat een boude voorspelling?
*** Weerbericht mede mogelijk gemaakt door Renault Captur en Renault Kadjar ***
16 reacties
Gesloten voor reacties.