gargellen0412

Nina Ganahl van de VVV Montafon schoot gisteren deze kiek in Gargellen. Droompiste en dat horen we uit veel gebieden. Het is een kwestie van lekkere ski’s onder je kont en gaan! Het was dus de openingsdag in de verschillende skigebieden van deze zo snel te bereiken streek in Vorarlberg.

hochalpila

Even verderop in Silvretta Montafon de Hochalpilabahn. Yummie uitizcht. De foto verhult natuurlijk een beetje wat we allemaal weten: in de dalen is het overwegen groen. Behalve waar bijvoorbeeld…

saalfelden0412

… in Saalfelden op eenzame laagte een sneeuwkanon staat. Het is voor een langlaufpiste natuurlijk.

minima0412

Ons startpunt vandaag is het kwik in Nederland. Mooi koud!

strengevorst0512

En dit zou het morgenochtend kunnen zijn! Op verschillende plaatsen strenge vorst! Dan kunnen we toch niet meer stellen dat deze winter er een gaat worden als de voorgaande. Normaal teken je voor dit soort vroege uitschieters begin december. Niet normaal is natuurlijk dat we wederom voor het derde jaar op rij op sneeuw in de Alpen zitten te wachten.

chicago0412

Chicago

We schakelen naar Amerika omdat we willen zien of daar de kansen keren en hoe dat met de kansen bij ons te maken heeft. Hierboven Chicago en hieronder New York.

newyork0412

New York

Absoluut zeer winters. Maar wel met hele wilde spreiding vanaf 12 december. En we weten dat dat een tipping point is in Europa. Twelve-twelve!

tauplitzbaard

Die Tauplitz & Loser in Stiermarken

Kijk maar eens hier voor onze mooie partnergebieden in Stiermarken! De baard van Sinterklaas het ensemble begint precies op die datum. En we moeten het van die baard hebben. De hoofdrun en het gemiddelde zijn net goed voor kunstsneeuw na het overbruggen van de idioot zachte kunstsneeuwloze fase tussen 8 en 11 december (laat mij dan net op de Arlberg zitten voor live verslag)! Neerslag zien we amper in de berekening vanochtend. Maar gisteravond hadden we nog een droomrun met dump aan de noordkant. Dus dat kan verkeren.

morzine0312

Ik sluit af met deze geniale kiek uit Morzine in de Portes du Soleil. Hij is van gisteravond. Wie pakt vandaag op zondag zijn schildersezel en tekent of schildert hem na? Ik bak een taart voor degene die iets moois in stuurt!


Hajo

Hajo Smit studeerde in 1991 cum laude af als meteoroloog, milieu- en klimaatdeskundige. Hij stopte na 3 "hele bijzondere" dagen bij het KNMI met zijn eerste academische baan en werd skileraar en natuurgids. Tussendoor was hij actief als tekstschrijver en vertaler. Aan het einde van het millennium werd hij even een grootheid in het Nederlandse inline skaten als hoofdredacteur van een skate magazine en organisator van een groot Red Bull event in Valkenburg. Na een seizoen als mountainbikegids in Griekenland en Oostenrijk begon hij in de winter van 2006 te bloggen op het snijvlak van wintersport en winterweer. Die winter in Königsleiten leerde Hajo in Oostenrijk ook paragliden. Tussen 2011 en 2017 nam zijn eigen website wintersportweerman.nl gewoon vanuit Nederland een zeer grote vlucht. In december 2017 verhuisde hij naar Oostenrijk om het paragliden weer op te pikken en tandempiloot te worden. Tijdens covid viel de sponsoring van wintersportweerman weg en werkte Hajo acht maanden in Nederland als klusser. De covid-winter 2021 verbracht hij in Hinterglemm waar hij ook weer actief werd als tekstschrijver. Wintersportweerman.nl behaalde dat seizoen een gigantisch bezoekersrecord van 70.000 unieke bezoekers op een dag. Sinds de zomer van 2023 runt Hajo in Zell am See Kaprun zijn eigen tandemparagliding bedrijf vip-paragliding.com.

136 reacties

Reacties zijn gesloten.