We kunnen niet verder februari ingaan en de tweede vorstperiode tegemoet zonder even stil te staan bij de weerrecords die al zijn opgetreden. In de Lage Landen niks bijzonders behalve dat we voor het eerst na 3 zachte winters weer op natuurijs geschaatst hebben. In Duitsland als geheel de koudste januari sinds 2010. Maar in Zuid-Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk de koudste januari sinds de Elfstedenwinter 1987.
Wetter.de en Dominik Jung van Wetter.net melden dat er lokaal ook de koudste winter sinds 50 jaar is opgetreden. Dat moet dan sinds 1963 zijn. Over het algemeen is het rijtje strengste januari’s in deze gebieden nu 1963, 1985, 1987, 2017. Zie de Badische Zeitung.
In Reit im Winkl in de Beierse Alpen was het in de nacht op 7 januari -26,3ºC. In Oostenrijk was het maandgemiddelde met -6,1ºC maar liefst 3,3ºC kouder dan normaal. In 1987 was het -6,9ºC. In Tannheim werd het in de nacht op 6 januari -26,4ºC. Stiermarken (Die Tauplitz en Loser) meldde niet alleen veel sneeuw maar ook royale 172 zonuren. In het Salzburgerland was januari ook nog kouder dan 1987. En hoe mooi….
… mis de foto niet in volle resolutie op Salzburgernachrichten. Het koudst was het er in de nacht op 6 januari op de Pitztaler Gletscher op 3437m: -29,7 °C. Op 7 januari 2017 begon de dag in Radstadt met -26,3°C. Op de Sonnblick was het -28,7°C. Rauris -22,9°C en Abtenau -22,4°C. In de stad Salzburg was 20 januari het koudst: op het vliegveld werd -18,2°C gemeten.
Hoe heb jij de kou in de Alpen ervaren?
4 reacties
Gesloten voor reacties.