Goedenavond! Pracht inzending van Roy met fraai uitzicht op Les Arcs bovenop Roc Noir in La Rosière! Wel koud schreef hij. Ja, op die hoogte (2400 meter) vandaag een stevige oostenwind bij zo’n 5 graden onder nul.
Ook op de Riederalp weer volop genieten. Joke legde de panoramawandelweg vast!
Ook fraai opgeklaard is het in Zuid- en Oost-Tirol.
Morgen zal het op meer plaatsen zonnig zijn!
De sneeuw voor dinsdag staat er uiteraard ook nog steeds op. Hoewel waarschijnlijk nergens veel meer dan 10 centimeter zal het toch markant zijn. Juist overdag het hevigst: mogelijk tot zo’n 7 centimeter in 3 uur tijd. Misschien dat het later in de middag in het uiterste oosten tijdelijk droog wordt. In de nacht naar woensdag en woensdag overdag zal het nog vrij lang licht doorsneeuwen.
De intensivering in de Italiaanse Alpen op woensdag zien we ook nog steeds. Met in de Amerikaanse modelberekening opnieuw fors meer neerslag dan ik op bovenstaande kaart laat zien dus we moeten nog steeds rekening mee houden met een grote verrassing daar!
Nog altijd is de grote vraag hoe het vanaf het volgend weekend verder gaat. Het GFS laat het Noordzeehoog het continent op trekken, met verder weg uiteindelijk de evolutie tot Azorenhoog invloeden.
Het Europese model is standvastig: Noordzee-hoog wordt Brits hoog wordt oceaan-hoog. Vanaf zondag zien we zelfs een klein glijbaantje ontstaan.
Met -al vanaf vrijdag eigenlijk- gewoon vies koud in Nederland met kansen op sneeuw in Hoog-België en de Duitse Middelgebergten. Tot die tijd overigens nog een aantal zeer fraaie nawinter dagen zoals vandaag!
Meer van dat waterkoude op bijvoorbeeld maandag.
Met in de Alpen dan mogelijk af en toe wat lichte sneeuw bij lage temperaturen. Een mooi scenario voor toch nog een lang naseizoen lijkt me!
Hoewel niet de hoofdrun doet het GFS-ensemble (prikpunt Noordwest-Oostenrijk) vanavond goed mee: vanaf circa 21 maart veel leden die de kou induiken!
Tot slot toch nog even naar de lange (EPS = dag 7 tot en met dag 14) termijn kijken. Want opmerkelijk wat het KNMI doet, beetje whishfull thinking misschien? De samenvatting van de guidance over de meerdaagse, op basis van de pluim van gisteravond; 15 graden?
Zien jullie hem? Ik niet hoor. De kans op meer dan 14 graden is zelfs helemaal op het eind niet meer dan 10%. Het zal hem ook zitten in dat “waarschijnlijk iets” en “mogelijk richting“.
En de nieuwste, die van vanavond? Tot en met dag 10 is de hoofdrun op het eind iets minder koud (maar nog altijd té koud) geworden maar het ensemble als geheel iets kouder. De hoofdrun zit vrij hoog en vooral de spreiding naar boven is afgenomen. Reken nog niet op voorjaar!
HUGE hail accumulations after a hailstorm in Eriche, Bari, SE Italy this afternoon! Photo: Giuseppe Laporta pic.twitter.com/nQc2d9gynr
— severe-weather.EU (@severeweatherEU) 13 maart 2016
Tot slot nóg een stukje Italië: daar en in Griekenland op de grens van de koude en warme lucht zware hagel- en onweersbuien. Plaatselijk een (hagel) dek van 10 centimeter!
11 reacties
Reacties zijn gesloten.